mgr Kamila Włodarczyk

Nasz zespół – Psychoterapeuci Warszawa


mgr Kamila Włodarczyk

 

Psycholog, Psychoterapeuta, Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, były Wykładowca w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.

Założycielka Poradni Zmiana na Warszawskich Bielanach.

 

 

 

Ukończyła 4-letnią Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt (EAGT) oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest absolwentką psychologii ze specjalizacjami: psychologia społeczna oraz psychologia kliniczna.

Od wielu lat pracuje jako psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień, współuzależnienia oraz DDA. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w państwowych placówkach służby zdrowia m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Nerwic, Szpitalu MSWiA w Otwocku oraz w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Praca psychoterapeutyczna Pani Kamili Włodarczyk poddawana jest systematycznej superwizji.

Posiada:

 • Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt.
 • Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt wydany przez Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt (EAGT)
 • Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień i współuzależnienia wydany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA)
 • Szkolenie – Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej- Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej
 • Certyfikat międzynarodowy Praktyka NLP (Programowanie neurolingwistyczne)

 

W Poradni Zmiana prowadzę:

 • konsultacje osób dorosłych
 • psychoterapię indywidualną
 • psychoterapię osób cierpiących na stany lękowe oraz depresyjne
 • psychoterapię osób borykających się z zaburzeniami łaknienia(anoreksja, bulimia, objadanie się)
 • psychoterapie osób współuzależnionych (osoby doświadczające konsekwencji uzależniania osoby bliskiej)
 • psychoterapie DDA, DDD (osoby, które dorastały w rodzinie, gdzie występował problem uzależnienia lub inne zachowania dysfunkcyjne, powodujące trudności w funkcjonowaniu w ich dorosłym życiu)
 • terapię osób: doświadczających straty i żałoby, cierpiących z powodu niskiego poczucia własnej wartości, borykających się z nadmiernym stresem oraz znajdujących się w sytuacji kryzysowej

 

Moją misją zawodową jest towarzyszyć ludziom w drodze do pozytywnej zmiany w życiu.

W pracy najważniejsza jest dla mnie atmosfera spotkania, dokładam wszelkich starań, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Łącze różne podejścia psychoterapeutyczne dopasowując odpowiednie techniki i metody do potrzeb klienta. W moim przekonaniu psychoterapia jest szczególnym procesem, w którym terapeuta wspiera swojego pacjenta w wędrówce do samego siebie.

 

Bliska jest mi myśl Irvina D. Yaloma

 

„Najważniejszą rzeczą, jaką terapeuta ma do zaoferowania, jest autentyczna, uzdrawiająca relacja, z której pacjent może wydobyć to, czego potrzebuje. Ulegamy złudzeniu, jeśli sądzimy, że czynnikiem uzdrawiającym jest jakieś konkretne działanie – czy będzie to interpretacja, wskazówka, zmiana etykiety, czy gwarancje bezpieczeństwa.”


Umów wizytę:


Opinie od pacjentów:

Pani Kamila to bardzo ciepła, otwarta osoba. Bardzo szybko zdiagnozowała co mi dolega. Wytłumaczyła mi na czym polega mój problem. Przedstawiła mi w skrócie na czym będzie polegała terapia. Spotkanie z Panią Kamilą z miesiąca na miesiąc otwierały mi oczy, głowę i uczucia do których przez tyle lat nie miałam dostępu ( jestem z rodziny DDD). Przechodziłam z Panią Kamilą przez trudne emocjonalnie wspomnienia. Już dziś przeszłość mnie tak nie „prześladuje”. Nie mogłam trafić lepiej! Pani Kamila – dziękuję za nasze spotkania i Serdecznie polecam!

Ania
05/12/2023

Dziękuję Pani Kamili, która w bezpieczny sposób pomaga dotrzeć do trudnych emocji i je przeżyć. Gdy pojawiłam się u Pani Kamili miałam poczucie dużego chaosu, obniżony nastrój, stany lękowe. Po półtorarocznej terapii mogę z czystym sercem powiedzieć, że wiem dokąd zmierzam, słaby nastrój i lęki miewam sporadycznie. Bardzo dziękuję za otwartość na mnie, towarzyszenie mi w poznawaniu siebie. Jestem zadowolona z efektów terapii. Serdecznie pozdrawiam i polecam pracę nad sobą szczególnie pod „kompetentnym skrzydłem” Pani Kamili 😉

Renata
04/01/2023

Przez dłuższy czas zastanawiałam się nad rozpoczęciem psychoterapii. Przychodząc na pierwszą wizytę do Pani Kamili miałam obawy, że moje problemy nie są na tyle poważne, żeby od razu potrzebować specjalistycznej pomocy, że nie będę wiedziała co powiedzieć, jak ubrać w słowa co dzieje się w moim wnętrzu. Pamiętam swoje pierwsze słowa: jestem bardzo zagubiona… Na terapię chodziłam prawie dwa lata i czuję, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Pani Kamila jest bardzo ciepłą, konkretną osobą, trafiającą w sedno problemu. Gdy rozmawiamy o trudnych rzeczach, czuje się zrozumiana. Czasami dzięki poczuciu humoru Pani Kamili zaczynam nabierać dystansu do sprawy. Szczerze polecam. Bardzo za wszystko dziękuję Pani Kamilo !

Ola
04/01/2023

Praca z Panią Kamilą była dla mnie owocnym i bardzo ważnym wydarzeniem, które cały czas we mnie pracuje. Atmosfera ciepła, zrozumienia i dużej uważności pozwoliła mi w bezpiecznym miejscu i przestrzeni poradzić sobie ze swoimi trudnościami. Bardzo polecam pracę z Panią Kamilą wszystkim, którzy borykają się z problemami w życiu i potrzebują zmiany.

Paulina
22/08/2021

Pani Kamila to świetny, ciepły i bardzo kompetentny specjalista. Terapia u niej pokazała mi jak czerpać z życia radość, pokonywać trudności i lepiej sobie radzić. Wspaniale słucha, doradza i potrafi pomóc jak nikt inny. Polecam każdemu ! To był dla mnie bardzo ważny czas 🙂

Martyna
20/08/2021

Kamila zmieniła moje życie na lepsze, spokojniejsze i bardziej w zgodzie z samą sobą. Pomogła mi podjąć ważne decyzje, które odjęły wiele lęku z mojego serca i umysłu. Ogromnie cieszę się, że trafiłam do tak profesjonalnej, a przy tym ciepłej i pełnej zrozumienia osoby. Gorąco polecam każdemu, kto jeszcze zastanawia się nad wyborem psychoterapeuty.

Zuzanna
23/05/2021

Kamila to świetna towarzyszka w procesie zmiany. Kompetentna, profesjonalna, życzliwa. Stwarza bezpieczną atmosferę na sesjach. Jest zorientowana na klienta.
Serdecznie polecam 🙂

Natalia
20/05/2021

Do Pani Kamili trafiłem, z rekomendacji lekarza psychiatry u którego się leczę od jakiegoś czasu. Od wielu lat wkładam wiele wysiłku by normalnie funkcjonować (DDA, stany depresyjne, nerwica). Pani Kamila stwarza atmosferę braku oceny i zrozumienia, pomaga mi pokonywać swoje psychiczne bariery. Razem z Panią Kamilą odkrywam dużą część siebie, dzięki niej coraz lepiej rozumiem swoje głęboko skrywane emocje. Gdy ktoś się jeszcze waha by zacząć terapię – serdecznie polecam tą psychoterapeutkę.

Mikołaj
05/06/2020

 

Zostaw swoją opinię:

Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane pole

Wpisz swoje imię, możesz podać także nazwisko. Informacje będą publikowane.
Adres e-mail nie będzie publikowany.
Napisz, co sądzisz o Twojej wizycie w Gabinecie Zmiana. Pamiętaj, że opinia może zostać poddana weryfikacji, aby zagwarantować jej prawdziwość.
pola oceny
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Administrator danych Zmiana Kamila Włodarczyk-Bojakowska zobowiązuje się przetwarzać Twoje dane osobowe jedynie w celu realizacji zamówionych usług i udostępniania Twojej opinii na naszej stronie internetowej. Aby odwołać się do swoich praw, skontaktuj się z nami (szczegóły w zakładce Kontakt).