mgr Agnieszka Pikulska

Nasz zespół – Psychoterapeuci Warszawa


mgr Agnieszka Pikulska

Psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka Gestalt w trakcie 4 letniego szkolenia

Jestem psychologiem, absolwentką psychologii Uniwersytetu SWPS ze specjalnością psychologia społeczna, certyfikowaną specjalistką psychoterapii uzależnień (certyfikat PARPA nr. 2222) przy Instytucie Psychologii Zdrowia oraz psychoterapeutką Gestalt w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii przy Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt (EAGT).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w publicznych placówkach służby zdrowia. Przez wiele lat pracowałam w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku (Poradnia i Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia), Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie ul. Sobieskiego (Oddział Leczenia Uzależnień), Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy ul. Belgijskiej 4 w Warszawie. Od wielu lat prowadzę długoterminową psychoterapię osób potrzebujących pomocy w sektorze prywatnym.

Odbyłam liczne staże zawodowe m.in. na Oddziale Leczenia Uzależnień (OLU) w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, NZOZ Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie.

Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez towarzystwa psychoterapeutyczne m.in. „Psychoterapia traum dziecięcych, depresji i zaburzeń lękowych u DDA”, „Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”, „Strategie pracy w pogłębionej fazie psychoterapii’, „Rozumienie traumy w podejściu psychoanalitycznym.”

Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych zmagających się z trudnościami życiowymi, osób w kryzysie, doświadczających cierpienia, osób z zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi, z depresją, osób z zaburzeniami osobowości. Duży obszar w mojej pracy zawodowej zajmują osoby uzależnione, współuzależnione, Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) i Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).

Swoją pracę poddaję regularnym superwizjom klinicznym prowadzonym przez wykwalifikowanych superwizorów zarówno z nurtu Gestalt jak i psychodynamicznego i analitycznego. Uważam, że wzbogaca to moje myślenie i rozumienie drugiego człowieka, co pomaga mi lepiej pomagać osobom, które się do mnie zgłaszają.

W Poradni Zmiana prowadzę:

  • konsultacje osób dorosłych
  • psychoterapię indywidualną
  • psychoterapię osób z zaburzeniami: lękowymi, nerwicowymi, z depresją, osób z zaburzeniami osobowości
  • psychoterapie osób współuzależnionych (osoby doświadczające konsekwencji uzależniania osoby bliskiej)
  • psychoterapie DDA, DDD (osoby, które dorastały w rodzinie, gdzie występował problem uzależnienia lub inne zachowania dysfunkcyjne, powodujące trudności w funkcjonowaniu w ich dorosłym życiu)

Umów wizytę:


Opinie od pacjentów:

Bardzo serdecznie dziękuję pani Agnieszce za udzielenie rzetelnych informacji i fachową pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Pani Agnieszka jest osobą empatyczną, potrafiącą stworzyć dobrą atmosferę sprzyjającą szczerej i otwartej rozmowie. Daje wsparcie i wiarę w możliwość zmiany na lepsze.

Jadwiga
12/04/2024

Z czystym sumieniem polecam Panią Agnieszkę. Odkąd zdecydowałam się na terapię, wszystkich bliskich na nią wysyłam. Bo dzięki mojej terapeutce i tym jak kieruje rozmową, z każdej sesji wynoszę jakaś nową informacje czy myśl o sobie. To pomaga. Żyć i zmieniać życie na lepsze. Zrozumieć, co dzieje się w mojej głowie, wokół mnie i dlaczego. Pani Agnieszka tworzy dobrą, bezpieczną i swobodną atmosferę. Każdemu życzę takiej terapeutki😁

Katarzyna
11/04/2024

Do Agnieszki trafiłam 3 lata temu. Co mogę powiedzieć te 3 lata później? Że na pewno jestem w zupełnie innym miejscu niż wtedy, choć do kresu tej podróży jeszcze trochę drogi przede mną. A właściwie przed nami, bo to właśnie Agnieszka mi w tej trudnej drodze towarzyszy, wspiera, a niekiedy wręcz rzekłabym, że prowadzi za rękę. Pomaga wracać kiedy znowu kieruje mnie w najczarniejsze otchłanie i pomaga mi znaleźć powody, dla których tam wracam. Z premedytacją (co obie wiemy 🙂 ) zadaje pytania, na które odpowiedzi grzęzną mi w gardle, choć to wszystko po to, żeby pokazać mi, że te odpowiedzi z czasem stają się łatwiejsze. I tak naprawdę jest. Zaznaczę tylko, że ta „premedytacja” to nie ta stosowana do osiągnięcia swoich celów i nie oznacza w żadnym razie, że jestem zmuszona odpowiadać na te pytania. Robię to w czasie, kiedy jestem gotowa i w sposób jaki jestem gotowa. Nazwałabym ją zadziornie przyjazną premedytacją 🙂 I jest stosowana tylko wtedy właśnie, kiedy obie wiemy że to właśnie ta ona 😉
Agnieszka jest mądrą, pełną empatii, wzbudzającą zaufanie osobą, od której emanuje wręcz aurą ciepła i życzliwości. Na spotkaniach nie zabraknie też niekiedy śmiechu, bo Agnieszka ma super poczucie humoru 🙂
W jej towarzystwie można poczuć się bezpiecznie i jest się nie tylko słuchanym, ale wysłuchanym. Usłyszy nawet to, czego jej nie umiesz powiedzieć.
Choć nie jestem specjalistką psychoterapii, to mimo to mogę powiedzieć, że Agnieszka nie podchodzi do swoich pacjentów książkowo, według jednego ustalonego schematu, ale czuję że dostosowuje sposób i metody pracy pod konkretną osobę. To, co wnosi do relacji ze mną przynosi efekty.
Nie mogę powiedzieć, że właśnie Tobie Agnieszka pomoże, bo jest to składowa wielu różnych czynników. To co natomiast mogę świadomie zrobić, to zachęcić Ciebie do umówienia się na konsultację do Agnieszki i sprawdzenia w pierwszej kolejności, czy ta relacja kliknie. A może to być dla Ciebie dosłownie początek nowego życia, z całą pewnością lepszego dla Ciebie. Odważ się tylko na ten krok przyjścia i sprawdzenia. Jeśli poczujesz, że „to właśnie to”, to resztą na pewno zajmie się Agnieszka. Pozwól jej na to, ale Ty też musisz być częścią dalszego procesu.
Powodzenia!

Michalina
02/04/2024

Z Panią Agnieszką mam przyjemność pracować już od jakiegoś czasu. Podoba mi się w jaki sposób słucha potrzeb drugiego człowieka i za pomocą rozmowy potrafi wyciągnąć na wierzch kwestie, nad którymi wcześniej się nie zastanawiałam.

Kasia
27/03/2024

Pani Agnieszka spadła mi z nieba ,pomogła i nadal pomaga poskładać „rozsypane kawałki puzzli” mojego życia . Przede wszystkim zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami, które na temat pani Agnieszki już zostały zamieszczone. To niezwykle ciepła, serdeczna, mądra i fajna osoba, przy której można się całkowicie otworzyć i zaufać. Zadaje pytania, które otwierają oczy i pomaga zmierzyć się z każdym problemem. Po kilku miesiącach wreszcie mam poczucie kontroli nad własnym życiem, odwagę by realizować marzenia i jestem po prostu szczęśliwa. Polecam każdemu, kto szuka profesjonalnej i skutecznej psychoterapii. Warto!!!!

Agnieszka Durand
27/03/2024

Agnieszka jest moją psychoterapeutką od kilku miesięcy- dzięki niej wierze w siebie i w to, że mogę być trzeźwy ! Jest empatyczną i bardzo pomocną osobą.
Bardzo dobrze potrafi rozgryźć problem i pomóc!
Bardzo dziękuję za zaangażowanie!

A.N.
13/06/2023

W terapii jestem dopiero 7 miesięcy ale widzę i doceniam postępy, których nie byłabym osiągnąć sama w takim krótkim czasie. Pani Agnieszka, jest przesympatyczną osobą, która pomoże znaleźć wiele perspektyw spoglądania na daną sprawę. Podsumowując – serdecznie polecam 🙂

Martyna
24/09/2021

Agnieszka jest świetnym specjalistą. Współpracujemy od roku i ten rok to czas dużych dobrych zmian w sobie w poszukiwaniu spokoju, akceptacji i samorozwoju. To najlepsza inwestycja w siebie! Polecam 🙂

Monika Marianowska
22/09/2021

 

Zostaw swoją opinię:

Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane pole

Wpisz swoje imię, możesz podać także nazwisko. Informacje będą publikowane.
Adres e-mail nie będzie publikowany.
Napisz, co sądzisz o Twojej wizycie w Gabinecie Zmiana. Pamiętaj, że opinia może zostać poddana weryfikacji, aby zagwarantować jej prawdziwość.
pola oceny
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Administrator danych Zmiana Kamila Włodarczyk-Bojakowska zobowiązuje się przetwarzać Twoje dane osobowe jedynie w celu realizacji zamówionych usług i udostępniania Twojej opinii na naszej stronie internetowej. Aby odwołać się do swoich praw, skontaktuj się z nami (szczegóły w zakładce Kontakt).