Jak znaleźć dobrego psychologa w Warszawie?

Znalezienie dobrego i, co najważniejsze pewnego, psychologa niestety nie należy w Polsce do zadań łatwych. Samo ukończenie studiów kierunkowych z psychologii nie stanowi niestety gwarancji odpowiednich kompetencji merytorycznych, którymi powinien cechować się dobry psycholog Warszawa. Jednocześnie jedną z ważniejszych przeszkód w jakimkolwiek procesie terapeutycznym, nie ważne czy jest to psychoterapia, czy też poradnictwo psychologiczne, stanowi brak zaufania pacjenta do terapeuty.

Niejeden psycholog bemowo powie, że zaufanie ze strony pacjenta w stosunku do terapeuty jest czynnikiem kluczowym jeżeli chodzi o sukces terepautyczny oraz że owo zaufanie powinno być bezwarunkowe. Jest to poniekąd prawda. Problemy zaczynają się jednak wówczas, gdy pacjent naprawdę nie posiada żadnej istotnej gwarancji, która upewniałaby go, iż dany psycholog bielany rzeczywiście jest osobą kompetentną do prowadzenia terapii lub poradnictwa psychologicznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów stworzyliśmy ośrodek, w którym pracują tylko i wyłącznie doświadczeni, certyfikowani i nierzadko posiadający pokaźny dorobek naukowy psychologowie oraz psychoterapeuci. Wszyscy specjaliści zatrudnieni w naszym ośrodku to nie tylko psychoterapeuci dysponujący odpowiednim doświadczeniem klinicznym, ale również nieustannie poszerzający swoje kompetencje, szkolący się w nowych podejściach z zakresu psychologii i/lub psychoterapii oraz na bieżąco śledzący trendy w nowoczesnej psychologii.

Psychoterapia

W naszej ofercie klienci znajdą terapeutów specjalizujących się w różnych odmianach psychoterapii. Oprócz najbardziej popularnego obecnie podejścia psychodynamicznego, w naszej ofercie znajduje się również psychoterapia bielany w odmianie Gestalt oraz behawioralno-poznawczej.
Czym różnią się te dwie odmiany podejścia psychoterapeutycznego, wywodzące się z całkowicie odmiennych nurtów we współczesnej psychologii? Można powiedzieć, że psychoterapia żolborz w podejściu psychodynamicznym to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla tych pacjentów, których problemy psychologiczne lub emocjonalne mają głębsze źródło, tj.

Są mocno i głęboko zakorzenione w strukturze psychologicznej. Jak wiadomo, psychoterapia psychodynamiczna wywodzi się, chociaż nie wprost, z freudowskiej psychoanalizy. Jest to więc praktyczne zastosowanie „psychologii głębi”, w trakcie którego pacjent, wspólnie z kompetentnym specjalistą, stara się poznać głębsze pokłady swojego życia psychicznego i poprzez zastosowanie odpowiednich metod terapeutycznych, niejako wyciągnąć je na światło dzienne, przeżyć i przepracować, powracając tym samym do stanu równowagi psychologicznej. Niestety, w Polsce nadal brak bardziej szczegółowego nadzoru nad psychoterapeutami, w rezultacie czego pacjent nierzadko trafia na osoby niekompetentne. Taki psycholog bemowo bardzo często jest w stanie przysporzyć pacjentowi znacznie więcej szkody, niż pożytku, często zniechęcając go jednocześnie do dalszych prób terapii. W naszym ośrodku dbamy o zachowanie wszystkich niezbędnych standardów psychoterapeutycznych. Oznacza to nie tylko, że każdy zatrudniony u nas psycholog warszawa posiada nie tylko odpowiednie kompetencje do prowadzenia praktyki psychoterapeutycznej, ale również że regularnie poddaje się superwizjii, co ma ogromne znaczenie dla pomyślnego przebiegu procesu terapeutycznego.

Terapia DDA

Nasz ośrodek zajmuje się również takimi formami psychoterapii, jak terapia DDA Warszawa. Co ważne, zatrudniamy tylko i wyłącznie terapeutów, którzy naprawdę specjalizują się w tej, wysoce specyficznej formie psychoterapii i posiadają nie tylko odpowiednie kompetencje teoretyczne, ale również bogatą wiedzę praktyczną wynikającą z wielu lat doświadczenia. Psychoterapia dda warszawa w naszym ośrodku jest prowadzona w różnych formach, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta a także w zależności od jego oczekiwań w stosunku do psychoterapii.

Poradnictwo psychologiczne

Oprócz wymienionych i opisanych powyżej form psychoterapii w naszym ośrodku znajdą państwo również doradztwo psychologiczne. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla tych pacjentów, którzy nie potrzebują psychoterapii, lecz raczej doraźnej pomocy psychologicznej, na przykład w związku z aktualnie trudną sytuacją życiową, kryzysem emocjonalnym czy problemami w związku.