Terapia u psychologa – to nie wstyd!

Życie każdego człowieka jest wypełnione wszelakimi trudnościami. Każdy z nas musi stawiać czoła ogromnej ilości problemów. Czasem jednak natłok kłopotów i obowiązków sprawia, że tracimy kontrolę nad codziennym życiem. To sprawia, że nasze samopoczucie i życie prywatne stają się prawdziwą droga przez mękę. W takiej sytuacji nie można się poddawać, trzeba walczyć. Starania o lepsze jutro warto rozpocząć, umawiając się na wizytę u psycholog Warszawa.

Terapia u psychologa – to nie jest żaden wstyd!

Dobry psycholog Warszawa przede wszystkim nie będzie sprowadzać konsultacji z pacjentem do dziesięciominutowej pogadanki i przepisaniu paru pudełek leków. Podstawą skutecznego leczenia jest rozmowa i właśnie ona stanowi główny element kontaktu ze specjalistą. Psycholog Wola nie tylko sprawi, że nasz nastrój chwilowo się poprawi. Jego wnikliwe analizę sprawią, że być może zdiagnozuje poważniejszą istotę naszego problemu, którym mogą być schorzenia psychiczne. Trzeba przy tym pamiętać, że tego typu diagnoza nie czyni z nas „czubka” czy „wariata”. Choroby psychiczne są częścią naszego życia – chorują na nie miliony ludzi. To nie są tylko przypadłości typu schizofrenia (z którą zresztą również da się normalnie żyć) czy wrodzone upośledzenia umysłowe. Do chorób psychicznych zaliczamy bowiem także:

  • depresję
  • chorobę afektywną-dwubiegunową (cyklotymię)
  • nerwicę natręctw
  • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
  • napady paniki.

Osoby cierpiące na przywołane powyżej przypadłości normalnie funkcjonują w naszym społeczeństwie. Co ważne, nie jest to jakiś margines społeczeństwa, który jest wyjątkowo wrażliwy czy słabowity. Na choroby tego typu zapadają przedstawiciele wszystkich klas społecznych, grup wiekowych i obu płci. Dlatego właśnie nie trzeba się wstydzić tego, że korzystamy z pomocy specjalisty. W naszym kraju w podobnej sytuacji znajdują się miliony osób. Każda z nich jest na jakiś sposób bohaterem, ponieważ zdecydowała się na przezwyciężenie własnych niedoskonałości i słabości. Dołącz do nich, nie bój się! Pomożemy Ci wyjść na prostą.

Pomożemy Ci uporać się z trudną przeszłością

Zajmujemy się także prowadzeniem konsultacji dedykowanych dla osób wywodzących się z patologicznych środowisk. Często natłok wspomnień związany m. in. z przemocą domową i odtrąceniem w połączeniu nabytymi niewłaściwymi nawykami sprawia, że ludzie wychowani w tym nieprzyjaznym środowisku nie mogą sobie poradzić z przeszłością i powielają błędy rodziców, stając się wyrzutkami społecznymi. Jednak osoby o tego typu przeszłości znajdują się na wszystkich poziomach piramidy społecznej, również na jej środku a nawet szczycie. Dla nich wszystkich psychoterapeuta DDA Warszawa jest gotów poświęcić swój czas. Wykwalifikowany specjalista pokaże Ci, jak zerwać z demonami przeszłości i rozpocząć nowe życie, bez ciągłego wstydu spowodowanego kompleksami i strachem.

Boisz się leczenia w szpitalu? Zupełnie niepotrzebnie!

Psycholog Bielany może również, w przypadku stwierdzenia bardzo poważnych komplikacji psychicznych, zaproponować pacjentowi rozpoczęcie leczenia w specjalistycznej placówce. Dzięki szybkiej decyzji specjalisty może zostać uratowane nasze życie. Często bowiem szukamy pomocy bardzo późno, w zasadzie w ostatnim momencie. Jednak nie bójcie się wizyty u psycholog Łomianki po przeczytaniu tych dwóch zdań. Jeśli nawet trafilibyście do szpitala, to nie trzeba się niczego obawiać. Specjalistyczne placówki zajmujące się leczeniem schorzeń psychicznych przeszły gruntowne unowocześnienie w ciągu ostatnich lat. Modernizacja objęła nie tylko wygląd i wyposażenie szpitali, ale także zmianę podejścia do personelu oraz dostosowanie standardów leczenia do poziomu europejskiego.

Pomoc dla każdego w rozwiązywaniu najcięższych problemów

Psychoterapia Bielany może pomóc każdemu pacjentowi, bez względu na jego wiek. Nasi specjaliści stosują metody dostosowane odpowiednio do preferencji pacjenta, w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników terapii. Pamiętajmy także o tym, że problemy psychiczne mogą dopaść dosłownie każdego. Właśnie ten szeroki przekrój społeczeństwa trafiający do specjalistów sprawia, że psychologowie poradzą sobie z niemal każdym przypadkiem. Dlatego każdy potrzebujący powinien szukać pomocy. Pamiętajmy o tym, że każdy problem da się rozwiązać!

Chcesz pomóc bliskiej osobie? Przyjdź do nas!

Psychoterapia Żoliborz jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto czuje, że stracił kontrolę nad swoim życiem. Pomożemy Ci wrócić do psychicznej równowagi pod okiem znakomitych specjalistów. Pamiętaj, że podejmując leczenie, uszczęśliwisz nie tylko siebie, ale także wiele osób, którym na Tobie zależy. Psycholog Cię nie wyśmieje, tylko uważnie wysłucha, a potem jasno przedstawi Ci wynik swoich badań. Ponadto Wasza rozmowa nie wyjdzie poza ściany gabinetu, gdyż specjalistę obowiązuje surowa tajemnica zawodowa. Dlatego nie bój się i zgłoś się do nas ze swoim problemem. Możesz również przyjść, gdy nie wiesz co zrobić, aby pomóc Twojemu bliskiemu, który ma problemy. Przekażemy Ci cenne rady, które być może pozwolą na uratowanie czyjegoś życia.